• akamfolad

واحد تولید

  واحد برش

 • بعد از تهیه پکیج های برش کاری و ترخیص آهن آلات مورد نیاز از انبار مربوطه عملیات برشکاری در سه قسمت برش گیوتین برای ورق ها تا ضخامت 12 میلیمتر، برش اره نواری برای برش پروفیل ها و برشکاری حرارتی به شکل CNC جهت برش ورق بالاتر از 12 میلیمتر انجام خواهد شد.

  واحد سوراخکاری و قطعه سازی

 • پس از انجام عملیات برش کاری، قطعات برش خورده بر اساس نقشه های منفرد کارگاهی شکل دهی و آماده سازی شده و قطعاتی که نیاز به سوراخکاری دارند به وسیله ماشین آلات پیشرفته همچون پانچ، دریل رادیال و دریل CNC سوراخکاری می گردد. سوراخکاری قطعات آی شکل به وسیله دریل های CNC سه محوره تمام اتوماتیک در شرکت آکام فولاد انجام می گیرد.

  واحد جوشکاری

 • کلیه فرآیندهای جوشکاری در شرکت آکام فولاد فرآیندهای اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک می باشد.

  تمامی جوش ها با فرآیندهای GMAW، SAW، ESW تحت دستورالعمل های پیش تأئید یا تأیید شده و توسط جوشکاران مجرب و دارای صلاحیت و زیر نظر تیم کنترل کیفیت کارخانه انجام می گردد.

  واحد آماده سازی سطح و رنگ آمیزی

 • در این واحد بر اساس مشخصات طرح، آماده سازی سطوح قطعات تولید شده به روش های استفاده از ابزار برقی یا اجرای شات بلاست با درجه های تعریف شده انجام می گیرد. پس از حصول درجات آماده سازی، قطعات جهت انجام رنگ آمیزی به سالن سرپوشیده رنگ انتقال داده شده و تحت دما و رطوبت کنترل شده و به دور از هر گونه آلودگی خارجی رنگ آمیزی می گردند.

  واحد دکل سازی

 • این شرکت با داشتن تجهیزات و ادوات خمکاری، پرس و پانچ، توانایی ساخت انواع دکل های مشبک (Lattice)، انتقال نیرو، مخابراتی و تلویزیونی به صورت سه پایه و چهار پایه سبک، سنگین و فوق سنگین، دکل های تلسکوپی انتقال نیرو و روشنایی از 63 الی 400 کیلو وات و ارتفاع تا 150 متر را در واحد دکل سازی خود دارا می باشد.

  همچنیت طراحی و تولید نقشه های محاسباتی و متعاقباً تهیه شاپ انواع دکل ها با نرم افزار XSteel نیز در واحد فنی و مهندسی این شرکت انجام می گیرد.

  واحد کنترل کیفیت

 • واحد کنترل کیفیت شرکت آکام فولاد با بهره گیری از متخصصان مجرب کنترل کیفیت و با در دست داشتن ابزار و ادوات پیشرفته بازرسی در مراحل مختلف تولید سازه از بدو ورود آهن آلات به کارخانه تا زمان برپایی سازه بر اساس به روزترین استاندارد های معتبر داخلی و خارجی را مدیریت و کنترل می نماید.

 • حوزه های بازرسی واحد کنترل کیفیت به اختصار به شرح ذیل می باشد:

  1. بازرسی کیفیت و تعیین گرید فولادهای مصرفی در آزمایشگاه پیشرفته شرکت آکام فولاد با استفاده از آزمون های کشش و خمش بر اساس مفاد مقرارت ملی ساختمان و مراجع عتبر خارجی مانند EN10025-2 و استانداردهای ASTM
  2. کنترل فرآیندهای جوشکاری قبل، در حین و بعد از جوشکاری قطعات بر اساس دستورالعمل های جوشکاری مصوب با استفاده از دستگاه تست آلتراسونیک، مایع نافذ، ذرات مغناطیسی و بازرسی های چشمی و انجام تست های مخرب در آزمایشگاه آکام فولاد بر اساس مقررارت ملی ساختمان و مراجع معتبر خاجی مانند AWS D1.1، AWS D1.8 و EN1090-2 کنترل و مدیریت می گردد.
  3. کنترل انطباق ابعادی برشکاری شده، مونتاژ شده و جوش شده با نقشه های کاراگاهی تأیید شده بر اساس مفاد مقرارت ملی ساختمان و مرجع معتبر خارجی مانند AISC 360 و AISC 303 و EN1090-2 کنترل و مدیریت می گردد.
  4. کنترل فرآیند آماده سازی سطوح قطعات فلزی تولید شده بر اساس مشخصات طرح و بر اساس مقرارت ملی ساختمان و مراجع معتبر خارجی مانند EN1090-2 و SSP
  5. کنترل دما و رطوبت و سایر عوامل تأثیر گذار محیط اجرا فرآیند رنگ آمیزی قطعات فولادی بر اساس مشخصات طرح و مفاد مقررات ملی ساختمان و مراجع معتبر خارجی مانند SSPS
  6. کنترل فرآیند جوشکاری و پیچکاری اتصالات قطعات فولادی ساخته شده، نظارت بر شاغول بودن ستون ها، انبارش صحیح و اصولی متریال جوشکاری و پیچ های سازه و تطبیق اجرا و شراط سایت با نقشه های برپایی تهیه شده مطابق با مفاد مقررات ملی ساختمان و مراجع معتبر خارجی مانند AISC 206، AISC 303،AISC 360، RCSC و EN1090-2